30. května 2012

U TŘÍ RŮŽÍ JE PŘÍJEMNĚ

Včera jsem měl v centru Prahy krátce po poledni půl hodinku času, tak jsem se rozhodl, že se zajdu podívat do teprve nedávno otevřeného minipivovaru U Tří růží na rohu Husovy a Jankovcovy ulice na Starém Městě Pražském.

Už při vstupu do podniku mne potěšil piktogram, který avizoval celkové nekuřácké prostředí. Prostor výčepu není nijak rozlehlý, spíše příjemně útulný a tvoří ho, kromě výčepu samotného několik klasických stolů s posezením a také pár vysokých stolků s barovými stoličkami. Vlevo od vstupu, vedle výčepu, se nachází dvounádobová varní garnitura dodaná Pacovskými strojírnami. Varnu navíc lemuje dlouhá polička, u které se dá také posedět na barové stoličce nebo dát pivo jen tak "na stojáka". Ač je interiér vyveden v kombinaci světlých nátěrů a tmavého dřeva, kterého nejsem zrovna příznivcem, působí nenásilně a vkusně.

 Interiér pivovarské restaurace.

Na čepu aktuálně (a pravděpodobně to tak bude natrvalo) je pět druhů piv: světlý, polotmavý a tmavý ležák, vídeňské "červené" a svrchně kvašený weissbier. Pivo je podáváno v nestandardních objemech 0,25/0,4l, cena za pivo 30 Kč respektive 46 Kč (světlý ležák je o něco málo levnější) je odpovídající prostředí a pro podobný podnik naprosto korektní. Vzhledem k omezenému času jsem nejprve zvolil klasiku - světlý ležák v malém provedení. Pivo nemělo chybu. Chuť byla vyrovnaná, tak akorát sladové pivo s výraznou a doznívající (nikoliv ulpívající hořkostí), mělo skvělý říz a vybízelo k dalšímu napití. Opravdu velmi nebezpečně pitelné pivo. Jako druhý vzorek jsem ještě stihl malou pšenici. Byla ve vůni krásně banánová, v chuti byla již "unavenější" a pivo nebylo téměř vůbec nasycené. Co se týče piv jsem ale byl spokojen a věřím, že se brzy vrátím ochutnat i zbytek nabídky (a určitě znova i světlý ležák).

 Světlý ležák v malém provedení - v tomto případě 0,25l.

Mou chuť se do podniku vrátit zvýšilo i chování obsluhy, která byla po všech stránkách profesionální, sympatická a ani jednou jsem neměl pocit, že nejsem v podniku vítaný, jako to je v praxi řady jiných podobných zařízení v centru Prahy. Sympatický dojem z pivovaru umocňuje i velmi dobře zvládnutá grafická stránka jejich materiálů - letáku s nabízenými pivy, tácky či webové stránky. Mezi spíše drobnější výtky patří snad jen překlepy v překladech u jednotlivých piv na letáku či krajně nevkusné malby, které zdobí zdi hostince (popravdě, při jejich prohlížení jsem se upřímně zasmál, ale dle mého do podniku podobné úrovně nepatří).

 Dvounádobová varna s pultíky k sezení na barových stoličkách.

Pivovar U Tří růží není otevřen ani měsíc, ale myslím, že své příznivce ať z řad domácích návštěvníků, tak i turistů ze zahraničí si určitě najde a stane se vítaným doplněním a rozšířením pivovarské základny v centru Prahy. Pokud se udrží i úroveň služeb a nabízeného piva, není o čem hovořit. Malý osobní postřeh na závěr: díky užití tmavého dřeva v interiérech a profesionálnímu chování obsluhy jsem si snad poprvé v životě připadal v některém z naších tuzemských minipivovarů jako v zemi na západ od našich hranic. ;)

Žádné komentáře:

Okomentovat